Zdroj: http://www.modiso.cz/specialni-stroje/mnf-002-003-double  •  Vydáno: 26.9.2013 15:09  •  Autor: sarka.orsagova

MNF - 002, 003 - DOUBLE

MNF - 002, 003 - DOUBLEFréza na výrobu lodiček typu MINISPOT jednovřetenná, dvouvřetenná
Výrobce: MODISO

 

 

TECHNICKÝ POPIS

Speciální jednoúčelová fréza dvouvřetenná  pro výrobu elementů typu LAMELO MINI SPOT a LAMELO TRIO pro vyspravování vad.

Fréza je osazena akustickou kabinou, elektrorozvaděčem, pneurozvodem a vlastní základovou a pracovní konstrukcí. Konstrukční řešení dvou vřeten s opačnými otáčkami zajišťuje dosažení špičkové kvality opracování povrchu elementů. Jejich velikost a profil je možno  nastavit dle  požadavku zákazníka. Zařízení je schopno vyrobit z upnutého polotovaru v automatickém cyklu 8 ks lodiček typu Lamello mini spot za cca. 25 sec. (při použití  nástroje na 4 lodičky).

Obsluha tohoto zařízení je velmi jednoduchá  a nenáročná na trvalou obsluhu. Vložením polotovaru od základních dimenzí a zapnutím automatického cyklu je zařízení uvedeno do provozu a pracuje zcela bez obsluhy až do zbytku  polotovaru  cca.105 mm délky, kdy dojde k automatickému zastavení celého zařízení. Polotovar je speciální  frézou opracován tvarově a hotové lamely 4, nebo 6 ks současně jsou odříznuty pilou a staženy do zásobníku. Základní  cyklus je proveden v obou směrech, tj. - frézování tvaru a odříznutí se děje při chodu vpravo i vlevo.