Zdroj: http://www.modiso.cz/stahovani-sesazovani-do-ramu/euromat-360-e  •  Vydáno: 26.9.2013 13:37  •  Autor: sarka.orsagova

EUROMAT 360 - E

EUROMAT 360 - EVertikální stahovák traversový
Výrobce: MODISO

 

 

 

TECHNOLOGICKÉ URČENÍ

Stahovák je určen pro velkokapacitní výrobu okenních a dveřních konstrukcí, ve které jsou  obsaženy velmi časté rozměrové změny jednotlivých rámových konstrukcí.

TECHNICKÝ POPIS

Stahovák  je  postaven na principu hydraulického vertikálního stahováku s rovnoběžnými  traverzami z nichž spodní vodorovná traversa je pevně ustavená se 2 fixními polohami -0-, -1- horizontální roviny. Poloha  -0- je určena  pro rozměry nad 1000  mm výšky, poloha-1- je určena  pro rozměry  pod  1000  mm výšky.

Polohování  je prováděno automaticky na  základě zadaného rozměru  rámové konstrukce a  je zabezpečeno  pomocí  jednozdvihových  hydroválců, které ustavuji traversu pouze do 2 poloh. Na této traverse jsou umístěny 2  opěrné patky z nichž 1 je pevná fixně  ustavená  se  2  fixními  polohami  -0-, -1-  s polohováním stejným systémem  jako je polohování  spodní traversy. Druhá patka je  pohyblivá pomocí  hydroválce, který je  ovládán NC  numerickým řídícím systémem přes inkrementální rotační čidlo polohy. Tento systém  nastavuje polohu pohyblivé  patky na základě zadání obsluhy   přes   panelovou   klávesnici.

Systém  ovládá spodní, horní  pohyblivou patku  umístěnou na horní pohyblivé traverse a polohu horní pohyblivé traversy. Horní vodorovná traversa je pohyblivá  a její poloha se nastavuje automaticky přes NC systém. Na této traverse jsou taktéž  umístěny 2 přítlačné  vodorovně  posouvající  se  patky  z  nichž jedna je pevná, fixně  ustavená se 2 polohami v poloze -0-, -1-  rovnoběžné se  spodní  patkou. Druhá  pohyblivá  patka  se  nastavuje stejným způsobem jako spodní.

Stahování  je prováděno  pomocí přímočarých  hydromotorů v celém rozsahu  jejich  zdvihu  s ovládáním  proporcionálními elektromagnetickými  ovladači. Snímání polohy  a ustavování polohy je provedeno pomocí elektromagnetického čidla. Panelový  ovladač  je  umístěn  dle  určení  obsluhy  a  obsahuje klávesnici  pro  zadání  rozměrů  x-y  a  ovládací  tlačítka  pro automatickou nebo manuální obsluhu. Na panelu je digitální display pro obrazovou informaci na jaký rozměr je stahovák připraven.

LETÁK KE STAŽENÍ

EUROMAT.pdf